Jestem psychologiem, psychoterapeutą specjalizującym się w psychoterapii indywidualnej dorosłych. Gabinet psychologiczny - ul. Polna 3a/25, Warszawa (Mokotów/ Śródmieście).
Psycholog, psychoterapeuta Warszawa - Mokotów, Śródmieście | Katarzyna Stefaniak

O mnie

Moje wykształcenie – psycholog, psychoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie z psychologii na UMCS w Lublinie

Na studiach psychoterapia była w kręgu moich zainteresowań. Doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując w Poradniach Leczenia os. Uzależnionych od alkoholu i członków ich rodzin – tzw DDA i współuzależnionych oraz Klinice Psychiatryczno-Psychologicznej Psychomedic jako psychoterapeuta.

Prywatna praktykę prowadzę na Mokotowie na ul. Polnej  niedaleko Metra Politechnika.

Wiedzę swoją poszerzałam na różnych szkoleniach związanych z psychoterapią. Uzyskałam Certyfikat Specjalisty Psychoterapii Uzależnień wydawany przez PARPA. Ukończyłam 1 i 2 stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), byłam warsztatach z zakresu terapii erickonowskiej w Instytucie Ericksonowskim, a także warsztatach dotyczących ustawień traumy prowadzonych przez prof. psychologii Uniwersytetu Nauk Stosowanych na Uniwersytecie w Monachium F. Rupperta. Ukończyłam 4 letnie szkolenie z psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym, które ma akredytację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP). Uzyskany w nim Dyplom Psychoterapeuty Psychodynamicznego uprawnia mnie do starania się o Certyfikat Psychoterapeuty PTP i prowadzenia psychoterapii pod superwizją.

Obecnie szkolę się w psychoterapii psychoanalitycznej, która jest mi najbliższa. Szkolenie odbywam w Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej, które należy do Europejskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Czasem korzystam z technik innych podejść, ale nie pracuję w podejściu TSR.

Pracuję z osobami dorosłymi w kontakcie indywidualnym.

Jak rozumiem swoją pracę

Lubię swoją pracę.

Wciąż mnie ciekawi jak ludzie mogą się zmieniać. Nie „powinni” bo taka jest moda, bo tak inni uważają lub wręcz przeciwnie – odwrotnie niż inni uważają. Zmieniają się, ponieważ czują wewnętrzną potrzebę lub potrzebują pomocy. Oczywiście wymaga to większej energii i wysiłku niż pozostawienie nawet w bolesnym lub niewygodnym, ale znanym status quo. A przede wszystkim wymaga gotowości zmierzenie się z prawdą o sobie oraz z trudnymi uczuciami, od których uciekamy na różne sposoby. Poczucie, że idziemy właściwą drogą i że jesteśmy w stanie poradzić sobie z uczuciami jakie pojawiają się, daje większą swobodę, zaufanie do siebie, świata i rozumienie innych. Nie oznacza to wcale, że nie będzie kłopotów lub stresów, strat, jak niektórzy myślą. One są i będą – tylko my mamy już wewnętrzną mapę jak sobie radzić, jak wykorzystać do rozwoju i wiedzy o sobie.

Zapraszam także do zapoznania się z artykułami i audycjami radiowymi z moim uczestnictwem.

Oraz z artykułem Psychoterapia – jaka jest jej skuteczność?

Moja wizytówka http://psycholog-stefaniak.com.pl/